Garso sistema namuose – mados reikalas ar būtinybė? Nekalbėsime apie jau įprastus muzikinius centrus, namų kino sistemas, prie grotuvų ar telefonų prijungtas garso kolonėles. Šiuolaikiniame moderniame išmaniame pasaulyje, gyvendami išmaniuose namuose ir muzikos turime mokytis klausytis išmaniai ir moderniai. Tik ar žinome, kokias galimybes mums siūlo šiuolaikinės technologijos?

Išmani garso sistema namuose: mados reikalas ar būtinybė?

Išmani garso sistema – būtinybė norintiems turėti išmanius ir patogius namus. Patalpų lubose ar sienose sumontuoti garsiakalbiai, garso stiprintuvai, valdomi išmaniuoju telefonu, jokios matomos įrangos ir galimybė reguliuoti muziką kiekviename kambaryje. Taip, tai įgyvendinama.

„Įsivaizduokite, kai vasaros vakarą sėdite terasoje, groja jūsų mėgstama muzika, o jai reguliuoti nereikia niekur eiti – viskas telefone. Galite muziką pagarsinti, patildyti, perjungti kūrinį ar net muzikos šaltinį – viskas nepakilus nuo krėslo terasoje”, – pasakoja Linas Leniauskas, garso sistemas montuojančios įmonės UAB „Megaomas” įkūrėjas ir vadovas.

Dar vienas išmanios garso sistemos panaudojimo pavyzdys – šventė ar vakarėlis namuose. „Jei vyksta vakarėlis, galima pažymėti reikalingas zonas ir visas namas gros jūsų nustatytą muziką nustatytu garsu svetainėje, terasoje, vonios kambaryje, pirtyje… Visas namas skambės vienu ritmu. Tai sukuria ypatingą atmosferą ir dažnai nustebina svečius”, – dalijasi L. Leniauskas.

Lietuviams trūksta informacijos

Užsienyje yra labiau įprasta investuoti į aukštos kokybės garso įrangą, tiek kalbant apie gyvenamąją erdvę, tiek parduotuvėse ar kavinėse. Užsienio šalyse kokybiška garso sistema – tam tikras įvaizdžio dalykas. Lietuviai kol kas dar bando pataupyti ir dažnai renkasi paprastesnius ir ne tokius išmanius ir modernius sprendimus.

25 metus veikiančios įmonės vadovas pasakoja, jog bendraudamas su klientais dažnai pastebi, kad lietuviams labai trūksta informacijos apie naujausius galimus sprendimus, naujausias technologijas šioje srityje. „Pradėjus kalbėti su žmogumi, dažnai jis net nežino ko nori ir ko jam reikia. Žmonėms trūksta dar muzikinio išprusimo ir paprasčiausios informacijos apie jau sukurtas technologijas ir jų panaudojimo galimybes. Kone kasdien tenka pamatyti nuostabos ir susižavėjimo papuoštą kliento veidą, kai papasakoju, kokias sistemas galima šiandien įdiegti”.

Anot L. Leniausko, žmonės, pasiryžę namuose įsidiegti išmanią garso sistemą nustemba ir sužinoję galutinę jos kainą. „Anksčiau būdavo taip, kad garso sistemos buvo labai brangios ir prieinamos tik turtingiems žmonėms. Viskas, pamirškite tai! Dabar išmanios sistemos yra jau kasdienės sistemos ir prieinamos tikrai visiems”.

Nuo ko pradėti?

Pirmasis žingsnis, nuo kurio reikėtų pradėti išmanios garso sistemos diegimą, – apgalvoti, kuriose patalpose turėtų groti muzika. Antroji užduotis nuspręsti, kokie muzikos šaltiniai bus naudojami: televizorius, telefonas, internetinis radijas (pastarasis ypatingai pasiteisina kavinėse). O toliau? „O toliau – ateikite, pakalbėsime, papasakosime, pakonsultuosime, padėsime išvengti dažnai daromų klaidų”, – sako įmonės „Megaomas” vadovas.

Dažniausios klaidos, kai žmonės patys savarankiškai nusprendžia įsidiegti išmaniąją garso sistemą namuose, padaromos būtent proceso pradžioje. Svarbiausia – teisingai išvedžioti laidus. Ilgametę patirtį garso sistemų diegime turintis L. Leniauskas pataria pirmiausia atsižvelgiant į poreikius ir galimybes išsirinkti garso aparatūrą ir pagal ją išvedžioti laidus. „Kitaip teks aparatūrą derinti prie laidų, o ne prie norų”, – sako specialistas.

Klaipėdoje įsikūrusios, tačiau darbus visoje Lietuvoje vykdančios įmonės vadovas kviečia dar nepradėjus jokių darbų kreiptis į juos tiesiog pasikonsultuoti. „Būna, kad žmogus paskambina pasitarti, ir pamatai, kad jo pasirinkimas neatitinka šios dienos aktualijų, žmogus paprasčiausiai jų nežino. Tai normalu. Mes su tuo dirbdami kiekvieną dieną nuolat domimės, gilinamės, sekame informaciją ir tendencijas, todėl galime papasakoti apie naujausias technologijas ir pasiūlyti optimaliausius sprendimus žmogaus poreikiui patenkinti. Patariame, parodome žmogui galimybes. O jis po visko dar ir nustemba, kad turėti modernią išmanią garso sistemą yra gerokai pigiau, nei tikėjosi”.

UAB „Megaomas” įkūrėjas ir vadovas pasakoja, kad jų bendravimas su klientais nesibaigia sumontavus įrangą. Kadangi šiandien technologijos sparčiai kinta, vis atsiranda naujovių, kuriomis UAB „Megaomas” mielai dalinasi su savo klientais, ir pasiūlo jiems naujų sprendimų ir galimybių optimizuoti jau turimą įrangą.

Išmani garso sistema bažnyčiose, mokyklose ir parkuose

Išmani garso sistema daugeliui asocijuojasi su namu, tačiau, jei yra įrengtos pakabinamos lubos, ją kuo puikiausiai galima įrengti ir bute.

Šiandien jau nebeįsivaizduojame parduotuvės, kavinės, stomatologo kabineto ar grožio salono be fone skambančios muzikos. Tinkamai parinkta muzika, sklindanti iš kokybiškos ir apgalvotai sumontuotos garso sistemos, didina klientų pasitenkinimo lygį ir kelia teigiamas, bei ramina neigiamas emocijas.

Šiais laikais net bažnyčios neišsiverčia be profesionalų pagalbos. L. Leniauskas pasakoja, kad jų įmonei yra tekę ne vienoje bažnyčioje įrengti garso sistemą. „Tai ilgas ir ganėtinai sudėtingas darbas, nes bažnyčiose yra ypatinga akustika, o tikintieji kunigą aiškiai turi girdėti bet kurioje bažnyčios vietoje”.

Šiuolaikinės technologijos leidžia paįvairinti ir mokinių gyvenimą. Vietoje įprasto, ausį rėžiančio skambučio, kviečiančio mokinius į pamokas, galima leisti pasirinktą muzikinį kūrinį. UAB „Megaomas” vadovas pasakoja, kad mokyklose, kuriose yra įdiegta išmani garso sistema, mokiniai organizuoja įvairius konkursus ir patys pasirenka, kokia muzika juos palydės į pamoką. Žiemos šventėms artėjant mokiniai renkasi kalėdines melodijas. Taip mokykloje sukuriama šventinė nuotaika.

Kaip vieną įdomesnių įgyvendintų projektų L. Leniauskas pamini Palangoje esančio „Pasakų parko” skulptūrų įgarsinimą. Šalia parke apgyvendintų pasakų personažų yra ne tik informacinė lentelė su užrašyta pasaka, bet ir, paspaudus mygtuką, galima išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu.

Šiuolaikinės technologijos leidžia įgyvendinti įvairiausius sumanymus. Išmanioji garso sistema puikiai papildo išmanius namus, prekybos ar kitą klientų aptarnavimo vietą. UAB „Megaomas”, veikianti jau 25 metus, turi patirties garso sistemas įrengiant garso tiek privačiuose namuose ar butuose, tiek visuomeninės ar komercinės paskirties objektuose. Jei svarstote įsigyti išmaniąją garso sistemą, būtinai kreipkitės į šios srities profesionalus patarimo. 

O gal norite tik įsigyti ir patys sumontuoti išmaniąją garso sistemą? Galime sukomplektuoti Jums reikiamą įrangą.

Taigi, jei Jums reikia išmanios garso sistemos, neskubėkite, pradžioje pasikonsultuokite. Siųskite užklausą ir mes susisieksime su Jumis. Tai nieko jums nekainuos. Pasikalbėsime, pateiksime pasiūlymą ir sukomplektuosime sistemą pagal Jūsų poreikius.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime!